Želite li doznati više o najljepšem malom kontinentalnom gradu, uključite se u besplatni turistički obilazak
Daruvar i ove godine sudjeluje u projektu “Upoznaj svoju zemlju”, koji organizira Zajednica društava turističkih vodiča Hrvatske u suradnji s Hrvatskom turističkom zajednicom i partnerima. Tako će u nedjelju turistički vodič Snježana Sabo održati besplatnu šetnju gradom. Navodi gdje i kada zainteresirani trebaju doći, ako žele sudjelovati u šetnji Daruvarom.
– Okupljanje je kod fontane na središnjem gradskom Trgu kralja Tomislava, nešto prije 12 sati, jer krećemo točno u podne. Ovogodišnja šetnja zamišljena je kroz priču i predstavljanje grada kakav je bio nekad i kakav je danas – istaknula je Sabo.
Svake godine ruta i teme su nove, pa čak i oni koji su sudjelovali prošle godine imaju priliku naučiti i vidjeti nešto novo. U šetnju se mogu uključiti svi zainteresirani.
– Sudionici mogu šetati i s kućnim ljubimcima, s djecom, mogu se odazvati i mali i veliki. Šetnja je zaista namijenjena svim dobnim skupinama, uključujući osobe s invaliditetom, znači apsolutno svima – dodaje Snježana Sabo.
Šetnja će trajati sat i pol, najviše dva, ovisno o tome koliko se sudionici zadrže na lokacijama. Pozvani su svi kako bi otkrili zanimljivosti o mjestima koja svakodnevno viđaju, ali ih možda još ne poznaju dovoljno.